Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Po rozstaniu nawet imię dziecka to powód do sporu

30.08.2016, 12:14; Aktualizacja: 30.08.2016, 12:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Niecodzienna sytuacja w londyńskim sądzie rodzinnym. Skłócona para, walcząca o prawo do opieki nad dzieckiem, nie mogła nawet zgodzić się co do tego, jak ma na imię jej trzyletnia córka.

Reklama

Sprawa dotyczyła mieszkającego w Londynie Brytyjczyka i Amerykanki z Nowego Jorku. To właśnie tam kilka lat temu para przeżyła krótki romans, którego owocem była córka. Dziecko urodziło się w Nowym Jorku, ale po tym, jak para się rozstała, ojciec zabrał roczną wówczas dziewczynkę ze sobą na stałe do Londynu, na co matka wyraziła zgodę. Wkrótce zmieniła jednak zdanie i wystąpiła do sądu o prawo do opieki nad dzieckiem. Sędzia odrzucił jej wniosek, twierdząc, że normalnym miejscem zamieszkania dziecka jest teraz Londyn.

W pisemnym uzasadnieniu rozstrzygnięcia zauważył, że rodzice dziewczynki są do tego stopnia skłóceni, że nawet nie mogą się zgodzić co do tego, jak ją nazywać. Jak wynika z relacji sędziego, ojciec dziecka w pewnym momencie nie wytrzymał absurdu całej sytuacji i ustąpił, wyrażając zgodę na imię wybrane córce przez matkę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.