Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Po rozstaniu nawet imię dziecka to powód do sporu

30.08.2016, 12:14; Aktualizacja: 30.08.2016, 12:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Niecodzienna sytuacja w londyńskim sądzie rodzinnym. Skłócona para, walcząca o prawo do opieki nad dzieckiem, nie mogła nawet zgodzić się co do tego, jak ma na imię jej trzyletnia córka.

Reklama

Sprawa dotyczyła mieszkającego w Londynie Brytyjczyka i Amerykanki z Nowego Jorku. To właśnie tam kilka lat temu para przeżyła krótki romans, którego owocem była córka. Dziecko urodziło się w Nowym Jorku, ale po tym, jak para się rozstała, ojciec zabrał roczną wówczas dziewczynkę ze sobą na stałe do Londynu, na co matka wyraziła zgodę. Wkrótce zmieniła jednak zdanie i wystąpiła do sądu o prawo do opieki nad dzieckiem. Sędzia odrzucił jej wniosek, twierdząc, że normalnym miejscem zamieszkania dziecka jest teraz Londyn.

W pisemnym uzasadnieniu rozstrzygnięcia zauważył, że rodzice dziewczynki są do tego stopnia skłóceni, że nawet nie mogą się zgodzić co do tego, jak ją nazywać. Jak wynika z relacji sędziego, ojciec dziecka w pewnym momencie nie wytrzymał absurdu całej sytuacji i ustąpił, wyrażając zgodę na imię wybrane córce przez matkę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.