Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rumuński haker ukarany w USA

02.09.2016, 08:25; Aktualizacja: 02.09.2016, 08:45
 • Wyślij
 • Drukuj

Marcel Lazar, znany jako "Guccifer", który przyczynił się do ujawnienia informacji, że Hillary Clinton korzystała z prywatnego serwera pocztowego, kiedy była sekretarzem stanu, został w czwartek skazany w USA na 52 miesiące więzienia.

Reklama

Lazar, którego Rumunia wydała Amerykanom, przyznał się w maju przed sądem federalnym w Alexandrii w stanie Wirginia do postawionych mu zarzutów, w tym włamań do komputerów i kradzieży tożsamości. W latach 2012-2014 włamał się m.in. do skrzynki mailowej Sidneya Blumenthala (zaufanego Clinton) i opublikował maile wysyłane przez niego na jej prywatny adres mailowy.

W wywiadach dla mediów Lazar utrzymywał, że dostał się także do prywatnego serwera Clinton w jej domu w Chappaqua w stanie Nowy Jork. Amerykańskie organy ścigania nie dały temu jednak wiary.

Na początku lipca dyrektor FBI James Comey ogłosił zakończenie śledztwa dotyczącego prywatnej skrzynki mailowej obecnej kandydatki Demokratów na prezydenta. Biuro nie zaleciło wówczas ścigania Clinton przez wymiar sprawiedliwości. Zdaniem FBI nie ma żadnego dowodu na to, że ona albo jej współpracownicy zamierzali złamać prawo.

(PAP)

az/ mc/PS

Źródło:PAP
Tagi:hakerzy
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.