Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnik oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji staje przed sądem

05.09.2016, 09:43; Aktualizacja: 05.09.2016, 15:56
 • Wyślij
 • Drukuj

Dziś przed warszawskim sądem okręgowym ma ruszyć proces Stanisława Sz., prawnika oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji.

Reklama

Proces będzie toczył się przy drzwiach zamkniętych, w specjalnie zabezpieczonej sali sądu.

Prawnicy oskarżonego nie chcieli się wypowiadać przed rozprawą na temat treści zarzutów wobec ich klienta. Podkreślili jedynie, że się do nich nie przyznaje. "Obrona wnioskuje o uniewinnienie"- powiedział dziennikarzom mec. Grzegorz Kucharski. Zwrócił jednocześnie uwagę na istotne braki dowodowe w sprawie.

Akt oskarżenia wobec Stanisława Sz. skierował do sądu mazowiecki wydział zamiejscowy departamentu Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Zarzucono mu, że brał udział w działalności rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU na szkodę Polski.

Śledztwo było objęte klauzulą tajności. Prokuratura nie informowała ani o jego przebiegu, ani o szczegółach oskarżenia.

(PAP)

ktl/ malk/PS

Źródło:PAP
Tagi:Rosja
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.