Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Procesy siatkarskich działaczy ruszą w październiku

06.09.2016, 11:52; Aktualizacja: 06.09.2016, 12:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Na 7 października Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście wyznaczył termin pierwszego posiedzenia w sprawie Mirosława P. i Artura P. Były prezes i wiceprezes PZPS podejrzani są o korupcję związaną z organizacją w 2014 roku siatkarskich mistrzostw świata w Polsce.

Reklama

Pierwsze posiedzenie ma mieć charakter organizacyjny. Zostanie na nim ustalony m.in. harmonogram rozpraw.

Obaj działacze podtrzymują, że są niewinni i nie wzięli żadnych łapówek. W połowie lipca, po wyborach w PZPS, wrócili nawet do struktur federacji.

Afera korupcyjna z udziałem obu działaczy wybuchła w listopadzie 2014 roku, niecałe dwa miesiące po tym, jak polscy siatkarze po raz pierwszy od 40 lat wywalczyli przed własną publicznością złoty medal mistrzostw świata. Mirosław P. i Artur P. spędzili parę miesięcy w areszcie. Postawiono im zarzuty o charakterze korupcyjnym.

(PAP)

mar/ co/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.