Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zawiadomienia dotyczące reprywatyzacji niepełne

07.09.2016, 14:55; Aktualizacja: 07.09.2016, 15:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Warszawska prokuratura okręgowa zwróciła się do prezydent Warszawy o uzupełnienia informacji zawartych w dwóch zawiadomieniach dotyczących reprywatyzacji, które zostały skierowane pod koniec sierpnia przez miasto.

Reklama

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański wyjaśnił, że chodzi o wyjaśnienie, odrębnie dla każdej nieruchomości, jakie okoliczności wskazują na zaistnienie konkretnych przestępstw. "Miasto zawiadomiło nas, że podejrzewa, iż w związku z reprywatyzacją nieruchomości, których lista została dołączona do zawiadomień, doszło do szeregu nieprawidłowości. Wnioskujemy o uzupełnienie tych informacji" - powiedział rzecznik. 

Do warszawskiej Prokuratury Okręgowej pod koniec sierpnia wpłynęły w sumie trzy zawiadomienia od wiceprezydenta Warszawy Jarosława Jóźwiaka w sprawie stołecznych reprywatyzacji. Załącznikami do jednego z nich są wykazy ponad 2424 nieruchomości zwróconych od 2003 r. oraz 2613 postępowań w toku. Kolejny załącznik dotyczy 805 decyzji zwrotowych z lat 1995-2002, gdzie wydano prawo użytkowania wieczystego.

Dziekański dodał, że miasto ma czas do 20 września na doprecyzowanie zawiadomień.

(PAP)

pru/ akw/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.