Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Delegacja Komisji Weneckiej wraca do Warszawy

12.09.2016, 08:02; Aktualizacja: 12.09.2016, 09:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Przedstawiciele Komisji Weneckiej złożą w poniedziałek i wtorek wizytę w Polsce w ramach prac nad projektem opinii na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Reklama

W skład delegacji wejdzie troje sprawozdawców: Kaarlo Tuori z Finlandii, Sarah Cleveland z USA i Jean-Claude Scholsem z Belgii - poinformował PAP rzecznik Rady Europy Panos Kakawiatos.

Swój wkład w pracę nad opinią wniosą też: Veronika Bilkova z Czech, Michael Frendo z Malty i Christoph Grabenwarter z Austrii. Uczestniczyli oni w przygotowaniu pierwszego raportu na temat grudniowej ustawy o trybunale.

W programie wizyty w Warszawie są rozmowy w Sądzie Najwyższym, parlamencie, Ministerstwie Sprawiedliwości, Trybunale Konstytucyjnym, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i kancelarii premiera.

Będzie to już trzecia opinia KW na temat polskiej ustawy wydana w ciągu siedmiu miesięcy. KW, oprócz TK, zajmowała się jeszcze ustawą o policji, która zmienia zasady inwigilacji.

PS/źródło: PAP

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.