Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Śledczy weryfikują kilkadziesiąt spraw dotyczących reprywatyzacji

13.09.2016, 07:33; Aktualizacja: 13.09.2016, 11:40
 • Wyślij
 • Drukuj

Zespół w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie bada 40 spraw dotyczących reprywatyzacji w stolicy. Wśród nich jest 19 przypadków wcześniej umorzonych, jedno zawieszone i 20 spraw zakończonych odmową wszczęcia śledztwa.

Reklama

Zespół 11 śledczych w stołecznej prokuraturze regionalnej został powołany na początku września do zbadania postępowań reprywatyzacyjnych, prowadzonych w warszawskich prokuraturach od początku 1999 r. do 30 sierpnia 2016 r. Sprawy te zostały przekazane z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, a także ze stołecznych prokuratur rejonowych.

-Prowadzona lustracja postępowań obejmuje kontrolę prawidłowości prowadzenia i zakończenia badanych spraw, w szczególności poprawność gromadzenia materiału dowodowego, jego kompletność oraz zasadność wydanych decyzji merytorycznych - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa PR w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka–Konopka.

Dodała, że opracowanie sprawozdania z lustracji planowane jest na 29 września 2016 r..

Na początku września na polecenie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano łącznie trzy zespoły prokuratorskie do spraw warszawskiej reprywatyzacji.

 (PAP)

mja/ pz/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.