Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Śledczy weryfikują kilkadziesiąt spraw dotyczących reprywatyzacji

13.09.2016, 07:33; Aktualizacja: 13.09.2016, 11:40
 • Wyślij
 • Drukuj

Zespół w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie bada 40 spraw dotyczących reprywatyzacji w stolicy. Wśród nich jest 19 przypadków wcześniej umorzonych, jedno zawieszone i 20 spraw zakończonych odmową wszczęcia śledztwa.

Reklama

Zespół 11 śledczych w stołecznej prokuraturze regionalnej został powołany na początku września do zbadania postępowań reprywatyzacyjnych, prowadzonych w warszawskich prokuraturach od początku 1999 r. do 30 sierpnia 2016 r. Sprawy te zostały przekazane z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, a także ze stołecznych prokuratur rejonowych.

-Prowadzona lustracja postępowań obejmuje kontrolę prawidłowości prowadzenia i zakończenia badanych spraw, w szczególności poprawność gromadzenia materiału dowodowego, jego kompletność oraz zasadność wydanych decyzji merytorycznych - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa PR w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka–Konopka.

Dodała, że opracowanie sprawozdania z lustracji planowane jest na 29 września 2016 r..

Na początku września na polecenie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano łącznie trzy zespoły prokuratorskie do spraw warszawskiej reprywatyzacji.

 (PAP)

mja/ pz/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.