Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Brytyjski kandydat na komisarza UE dobrze oceniony

13.09.2016, 12:38; Aktualizacja: 13.09.2016, 12:51
 • Wyślij
 • Drukuj

Julian King otrzymał pozytywną opinię od komisji europarlamentu ds. wolności obywatelskich - poinformował jej przewodniczący Claude Moraes.

Reklama

Decyzja komisji otwiera drogę do poddania jego kandydatury pod głosowanie całego Parlamentu Europejskiego, co zaplanowano na czwartek.

Kandydatura Kinga przeszła, pomimo wyrażanych przez niektórych europosłów obaw o to, jaką rolę może mieć przyszły brytyjski komisarz w czasie przygotowań do Brexitu.

Według Moraesa, Julian King zaimponował komisji PE swoją znajomością zagadnień, którymi ma się zajmować jako komisarz. Będzie on odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa wewnętrznego (przede wszystkim walki z terroryzmem). 

Julian King, dyplomata, dotychczasowy ambasador brytyjski we Francji, został nominowany przez brytyjski rząd do KE na miejsce Jonathana Hilla, który zrezygnował po czerwcowym referendum w Wielkiej Brytanii, w którym większość opowiedziała się za wystąpieniem z UE.

Ze Strasburga Anna Widzyk (PAP)

awi/ jhp/ kar/PS

Źródło:PAP
Tagi:UE, KE
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.