Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Brytyjski kandydat na komisarza UE dobrze oceniony

13.09.2016, 12:38; Aktualizacja: 13.09.2016, 12:51
 • Wyślij
 • Drukuj

Julian King otrzymał pozytywną opinię od komisji europarlamentu ds. wolności obywatelskich - poinformował jej przewodniczący Claude Moraes.

Reklama

Decyzja komisji otwiera drogę do poddania jego kandydatury pod głosowanie całego Parlamentu Europejskiego, co zaplanowano na czwartek.

Kandydatura Kinga przeszła, pomimo wyrażanych przez niektórych europosłów obaw o to, jaką rolę może mieć przyszły brytyjski komisarz w czasie przygotowań do Brexitu.

Według Moraesa, Julian King zaimponował komisji PE swoją znajomością zagadnień, którymi ma się zajmować jako komisarz. Będzie on odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa wewnętrznego (przede wszystkim walki z terroryzmem). 

Julian King, dyplomata, dotychczasowy ambasador brytyjski we Francji, został nominowany przez brytyjski rząd do KE na miejsce Jonathana Hilla, który zrezygnował po czerwcowym referendum w Wielkiej Brytanii, w którym większość opowiedziała się za wystąpieniem z UE.

Ze Strasburga Anna Widzyk (PAP)

awi/ jhp/ kar/PS

Źródło:PAP
Tagi:UE, KE
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.