Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokuratura zajmie się producentem bluz z antypolicyjnymi napisami

19.09.2016, 13:14; Aktualizacja: 19.09.2016, 13:16
 • Wyślij
 • Drukuj

"Policja morduje", "Stop katom w niebieskich mundurach" to tylko niektóre napisy na odzieży, które zwróciły uwagę funkcjonariuszy. Do katowickiej prokuratury wkrótce trafi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicieli firmy z Zawiercia, którzy produkują koszulki i bluzy z tymi hasłami.

Reklama

-Nie będziemy zgadzać się na to, by uliczne trolle odnosiły się z pogardą do funkcjonariuszy - powiedział Rafał Jankowski z zarządu wojewódzkiego NSZZP w Katowicach. Policyjni związkowcy chcą, by ścigany był zarówno producent, jak i sprzedawcy oraz osoby noszące podobne bluzy.

- Mamy tutaj do czynienia z napisami wprost godzącymi w prestiż i dobre imię policjantów - podkreślił Jankowski.

W imieniu policjantów doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez producenta ubrań złoży adwokat Jerzy Feliks. -Mam wrażenie, że treść tych napisów wykracza daleko poza granice wolności słowa i swobody wypowiedzi - podkreślił adwokat.

Prokuratura ma zbadać, czy producent odzieży nie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy policji. Jak powiedział mec. Feliks, zawiadomienie zostanie przesłane jeszcze w poniedziałek, a najdalej we wtorek do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Jankowski zaznaczył, że jeśli nie uda się pociągnąć producenta do odpowiedzialności karnej związkowcy wytoczą mu sprawę cywilną. Chcą też zachęcić policjantów z całej Polski, by podejmowali podobne działania i reagowali na napisy obrażające funkcjonariuszy.

(PAP)

kon/ pz/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.