Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Minister sprawiedliwości staje w obronie weterana AK

20.09.2016, 14:03; Aktualizacja: 20.09.2016, 14:23
 • Wyślij
 • Drukuj

Zbigniew Ziobro interweniował w sprawie partyzanta Armii Krajowej, który oddając do muzeum broń, przechowywaną przez siebie od czasów II wojny światowej, naraził się na kłopoty prawne.

Reklama

Zbigniew Ziobro zasugerował Prokuraturze Regionalnej w Krakowie umorzenie sprawy Feliksa Przyborowskiego i niestawianie mu zarzutów.

Minister sprawiedliwości podkreślił, że pomimo, iż pod względem formalnym przetrzymywał on broń bez pozwolenia, to jako weteran AK nie powinien zostać za to ukarany.

PS/źródło: MS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.