Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

W szkołach o trybunale i konstytucji

17.10.2016, 15:51; Aktualizacja: 17.10.2016, 16:09
 • Wyślij
 • Drukuj

W dniach 17 – 23 października 2016 roku w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych odbędzie się druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego.

Reklama

W ramach tego wydarzenia adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, notariusze, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia konstytucji w życiu obywateli.

Akcja ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem rzecznika praw obywatelskich. Lekcje będą przeprowadzone m.in. w Warszawie, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Gdańsku, Gdyni, Rzeszowie, Radomiu, Częstochowie, Opolu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Bytomiu, Tychach, Toruniu, Słupsku, a także w wielu mniejszych miastach i wsiach.

- Do tej edycji zgłosiło się 340 szkół i 370 prawników, oznacza to, że trafimy do ponad 20 tys. - 25 tys. uczniów w całej Polsce - mówi koordynatorka programu adw. Sylwia Gregorczyk-Abram.

Prawnicy, którzy udadzą się do szkół otrzymają propozycję scenariuszy zajęć, które zostały opracowane przez zespół ekspertów pod kierunkiem Prof. Ewy Łętowskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.