Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

W szkołach o trybunale i konstytucji

17.10.2016, 15:51; Aktualizacja: 17.10.2016, 16:09
 • Wyślij
 • Drukuj

W dniach 17 – 23 października 2016 roku w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych odbędzie się druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego.

Reklama

W ramach tego wydarzenia adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, notariusze, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia konstytucji w życiu obywateli.

Akcja ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem rzecznika praw obywatelskich. Lekcje będą przeprowadzone m.in. w Warszawie, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Gdańsku, Gdyni, Rzeszowie, Radomiu, Częstochowie, Opolu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Bytomiu, Tychach, Toruniu, Słupsku, a także w wielu mniejszych miastach i wsiach.

- Do tej edycji zgłosiło się 340 szkół i 370 prawników, oznacza to, że trafimy do ponad 20 tys. - 25 tys. uczniów w całej Polsce - mówi koordynatorka programu adw. Sylwia Gregorczyk-Abram.

Prawnicy, którzy udadzą się do szkół otrzymają propozycję scenariuszy zajęć, które zostały opracowane przez zespół ekspertów pod kierunkiem Prof. Ewy Łętowskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.