Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niepełnosprawne dzieci to też klienci

02.11.2016, 10:32; Aktualizacja: 02.11.2016, 14:04
 • Wyślij
 • Drukuj

Helsińska Fundacja Praw Człowieka organizuje szkolenie dla adwokatów i radców prawnych na temat udziału dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi w postępowaniach.

Reklama

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 listopada w godz. 9.00 – 16.30.

Jego celem jest zaktywizowanie adwokatów i radców prawnych jako potencjalnych reprezentantów dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi w postępowaniach. W ten sposób HFPC zamierza poszerzać ich dostęp do wymiaru sprawiedliwości.

"Zależy nam (...) na tym, żeby uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności, które pozwolą im budować nowatorską i skuteczną argumentację w sprawach, w których reprezentują dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi" - czytamy.

Szkolenie jest częścią europejskiego projektu „Innovating European lawyers to advance rights of children with disabilities” koordynowanego przez organizację Mental Disability Advocacy Centre oraz współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Zgłoszenia należy przesyłać do 9 listopada 2016 r. na adres email: warsztaty@hfhr.org.pl.

PS/źródło: HFPC

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.