Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Komornik nie zajmie unijnych pieniędzy

04.03.2015, 09:35; Aktualizacja: 04.03.2015, 09:56

Zajęcie konta nie może obejmować pieniędzy na projekty unijne - wynika z najnowszej uchwały Sądu Najwyższego.

Reklama

SN zajmował się sprawą egzekucji przeciwko Fundacji im. Stanisława Konarskiego, której komornik ściągnął należność na rzecz PKO BP. Fundacja miała trzy konta w innym banku, a na nich środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na jednym miała też własne pieniądze. Komornik zajął jednak także dotacje. Fundacja wystąpiła do sądu, aby nie obejmowało ono pieniędzy unijnych. 

Sąd I instancji przychylił się do wniosku. PKO BP złożył jednak zażalenie do sądu okręgowego, a ten z kolei zadał pytanie prawne SN. 


Pozostało jeszcze 20% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.