Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sędziowie dostaną jeszcze mniej na dojazdy

20.03.2015, 10:02; Aktualizacja: 20.03.2015, 10:34

Sędziowie nie stracą od połowy roku prawa do zwrotu kosztów dojazdu do sądów. Muszą jednak być gotowi na to, że stawka za kilometr zostanie znów obniżona - informuje DGP.

Reklama

Z początkiem roku minister sprawiedliwości w drodze rozporządzenia zmniejszył sędziom stawkę za jeden przejechany w drodze do pracy kilometr z 60 do 30 gr (Dz.U. z 2014 r. poz. 1969). Teraz jednak okazuje się, że to może nie wystarczyć. Wszystko przez prezydenta, który nie podpisał ostatniej noweli prawa o ustroju sądów powszechnych (u.s.p.). Zawierała ona przepis pozbawiający większość dojeżdżających do pracy sędziów prawa do kilometrówek. Rząd wraz z parlamentem – licząc na to, że regulacja wejdzie w życie – wprowadził w ustawie okołobudżetowej na ten rok limit wydatków na zwrot sędziom kosztów dojazdu do pracy w wysokości 10 mln zł.


Pozostało jeszcze 46% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.