Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Wdowa po Niemenie wygrywa spór o płytę

31.03.2015, 09:31; Aktualizacja: 31.03.2015, 10:32

Brat stryjeczny Czesława Niemena i wspólnicy spółki, która przed trzema laty wydała płytę "Terra Deflorata: Koncert" naruszyli prawa autorskie rodziny piosenkarza. Sąd skazał ich na karę grzywny.

Reklama

Wdowa po Niemenie Małgorzata Niemen - Wydrzycka oskarżyła Romualda Wydrzyckiego, Witolda Andree i Krzysztofa Waligórskiego o naruszenie praw autorskich oraz karnych rygorów prawa autorskiego. Twierdziła, że bez zgody spadkobierczyń wydali płytę "Terra Deflorata: Koncert". Wskazała, że Romuald Wydrzycki pomimo, że nie miał prawa do nagrań, udzielił spółce licencji na ich zwielokrotnianie i sprzedaż. Ten z kolei przekonywał, że materiały dostał w prezencie od samego Niemena.


Pozostało jeszcze 25% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.