Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Wdowa po Niemenie wygrywa spór o płytę

31.03.2015, 09:31; Aktualizacja: 31.03.2015, 10:32

Brat stryjeczny Czesława Niemena i wspólnicy spółki, która przed trzema laty wydała płytę "Terra Deflorata: Koncert" naruszyli prawa autorskie rodziny piosenkarza. Sąd skazał ich na karę grzywny.

Reklama

Wdowa po Niemenie Małgorzata Niemen - Wydrzycka oskarżyła Romualda Wydrzyckiego, Witolda Andree i Krzysztofa Waligórskiego o naruszenie praw autorskich oraz karnych rygorów prawa autorskiego. Twierdziła, że bez zgody spadkobierczyń wydali płytę "Terra Deflorata: Koncert". Wskazała, że Romuald Wydrzycki pomimo, że nie miał prawa do nagrań, udzielił spółce licencji na ich zwielokrotnianie i sprzedaż. Ten z kolei przekonywał, że materiały dostał w prezencie od samego Niemena.


Pozostało jeszcze 25% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.