Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sąd oceni zakres odpowiedzialności franczyzodawcy

09.04.2015, 09:25; Aktualizacja: 09.04.2015, 09:48

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces spółki Sfinks Polska, który doprowadzi do ustalenia, jakie obowiązki ma franczyzodawca branży gastronomicznej.

Reklama

Stroną sporu jest jedna z największych sieci gastronomicznych w Polsce, do której należą restauracje Sphinx i WOOK. Według ich byłych franczyzobiorców zarządzająca lokalami spółka Sfinks Polska nie wykonywała obowiązków, jakie ciążyły na niej na podstawie umowy franczyzy. Domagają się od niej zwrotu jednorazowej opłaty franczyzowej (250 tys. zł za otrzymanie know-how), cyklicznych opłat franczyzowych (w łącznej wysokości prawie 220 tys. zł), oraz kosztów, jakie ponieśli na opłaty marketingowe (21 tys. zł).


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.