Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sąd oceni zakres odpowiedzialności franczyzodawcy

09.04.2015, 09:25; Aktualizacja: 09.04.2015, 09:48

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces spółki Sfinks Polska, który doprowadzi do ustalenia, jakie obowiązki ma franczyzodawca branży gastronomicznej.

Reklama

Stroną sporu jest jedna z największych sieci gastronomicznych w Polsce, do której należą restauracje Sphinx i WOOK. Według ich byłych franczyzobiorców zarządzająca lokalami spółka Sfinks Polska nie wykonywała obowiązków, jakie ciążyły na niej na podstawie umowy franczyzy. Domagają się od niej zwrotu jednorazowej opłaty franczyzowej (250 tys. zł za otrzymanie know-how), cyklicznych opłat franczyzowych (w łącznej wysokości prawie 220 tys. zł), oraz kosztów, jakie ponieśli na opłaty marketingowe (21 tys. zł).


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.