Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Adwokat może być żoną prezesa sądu

23.04.2015, 09:24; Aktualizacja: 23.04.2015, 09:56

Sędziowie nie muszą wyłączać się z tego powodu, że pełnomocnik jednej ze stron jest małżonkiem prezesa tego sądu, jeśli nie spotykają się z nim na stopie prywatnej - uznał Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

Reklama

W sprawie z powództwa jednego z funduszy inwestycyjnych pełnomocnikiem drugiej strony została adwokat - prywatnie żona sędziego innego wydziału tegoż sądu i jednocześnie jego prezesa. Z tego względu fundusz składający pozew domagał się wyłączenia sędziów wchodzących do składu orzekającego i wyznaczenie innego niż Sąd Okręgowy w Rzeszowie sądu do rozpoznania tej sprawy.


Pozostało jeszcze 43% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.