Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Prawo jazdy może nie być ważne w obcym państwie UE

24.04.2015, 10:31; Aktualizacja: 24.04.2015, 10:49

Prawo jazdy wydane w jednym państwie Unii może stać się okresowo nieważne w innym, w którym kierowca popełnił wykroczenie drogowe powodujące odebranie uprawnień - orzekł wczoraj luksemburski Trybunał Sprawiedliwości.

Reklama

Seva Aykul, obywatelka austriacka, została zatrzymana w Niemczech za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany. Po analizie próbki moczu i krwi niemieckie władze administracyjne uznały, że używa ona środków odurzających co najmniej okazjonalnie i że nie jest w stanie oddzielić tego od prowadzenia samochodu. Dlatego służby okręgu Ravensburga zakazały Austriaczce jeżdżenia pojazdami silnikowymi po Niemczech, mimo że nie mogły cofnąć jej uprawnień wynikających z prawa jazdy ani w Austrii, ani w innych państwach Unii.


Pozostało jeszcze 43% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.