Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Resort w obronie magistrów prawa

05.06.2015, 09:35; Aktualizacja: 05.06.2015, 09:46

Ustawa zasadnicza nie zabrania absolwentom prawa udzielania porad - zapewnia resort sprawiedliwości w odpowiedzi na zastrzeżenia sformułowane w opinii prof. Marka Chmaja.

Reklama

Zdaniem konstytucjonalisty proponowane brzmienie art. 12 ustawy, zgodnie z którym porad prawnych w punktach prowadzonych przez organizacje pozarządowe udzielać będą mogli magistrzy prawa, jest sprzeczne z dwoma przepisami ustawy zasadniczej. Prof. Chmaj twierdzi, że ustawodawca przyznał uprawnienie do świadczenia pomocy prawnej wyłącznie adwokatom oraz radcom prawnym, a prawidłowość jej wykonywania powierzył samorządom prawniczym.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.