Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Zapłata za kanał to obowiązek spółdzielni

23.06.2015, 09:44; Aktualizacja: 23.06.2015, 10:00

Za grunt pod wodami płynącymi spółdzielnia musi płacić stawkę użytkowania wieczystego jak dla terenów mieszkaniowych - wynika z wyroku NSA.

Reklama

Spółdzielnia na warszawskim Targówku zażądała stwierdzenia nieważności decyzji o oddaniu w użytkowanie wieczyste działek o powierzchni 8 ha, z czego dwie obejmowały grunt pod wodami powierzchniowymi. Argumentowała, że w decyzji z 1988 r. przeznaczono cały teren pod zabudowę mieszkaniową. Tymczasem na części z nich stało się to niemożliwe.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.