Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Minister uważa, że adwokaci nie mają już powodów do protestów

29.06.2015, 09:45; Aktualizacja: 29.06.2015, 10:10

W każdej grupie zawodowej znajdą się osoby, które niezadowolenie pragną wykorzystać do swoim celów - mówi minister Borys Budka w nawiązaniu do zaplanowanego na 30 czerwca protestu adwokackiego.

Reklama

Szef resortu sprawiedliwości w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznał także, że zastanawia się nad propozycją rozdzielenia wynagrodzeń za sprawy z urzędu i z wyboru, a także bierze pod uwagę możliwość obniżenia stawek w prostych sprawach np. w przypadku prostych czynności wykonywanych na urzędowym formularzu, kończących się wydaniem prawomocnego nakazu zapłaty. Minister zapowiedział także, że możliwe będzie, aby tylko chętni prawnicy zajmowali się sprawami z urzędu.


Pozostało jeszcze 28% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.