Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Nie upilnował płaszcza, nie dostanie odszkodowania

07.07.2015, 09:46; Aktualizacja: 07.07.2015, 09:59

Kierowca, który zostawił kluczyki do samochodu w płaszczu powieszonym w zasięgu wzroku, ale nie przypilnował go przed złodziejami, nie ma co liczyć na odszkodowanie - wynika z wyroku Sądu Najwyższego.

Reklama

Mężczyzna siedząc przy stoliku w restauracji doskonale widział swój samochód za oknem, a kluczyki do niego zostawił w płaszczu powieszonym 2,5 od jego niego. Cały czas zerkał w obie strony, ale złodzieje okazali się sprytniejsi. Po jakimś czasie zostali zatrzymani i skazani, ale nie mogli naprawić szkody. Właścicielka samochodu powala więc towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiła autocasco.


Pozostało jeszcze 37% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.