Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: MS proponuje wyższe stawki za urzędówki

09.07.2015, 09:44; Aktualizacja: 09.07.2015, 09:45

Minister sprawiedliwości przygotował dwa projekty nowelizacji do dwóch rozporządzeń określających minimalne stawki za czynności podejmowane przez radców prawnych i adwokatów z urzędu.

Reklama

Minister proponuje by minimalne stawki w sprawach o eksmisję wyniosły 240 zł ( dziś 120 zł), pracowniczych, takich jak nawiązanie umowy o pracę, uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne oraz przywrócenie do pracy lub ustalenie sposobu ustania stosunku pracy -180 zł ( teraz 60 zł), świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego i zaopatrzenia emerytalnego – 180 zł ( dziś 60 zł). Przy skardze na bezczynności komornika stawka miałaby wynieść 120 zł ( obecnie 60 zł ).


Pozostało jeszcze 2% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.