Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: MS proponuje wyższe stawki za urzędówki

09.07.2015, 09:44; Aktualizacja: 09.07.2015, 09:45

Minister sprawiedliwości przygotował dwa projekty nowelizacji do dwóch rozporządzeń określających minimalne stawki za czynności podejmowane przez radców prawnych i adwokatów z urzędu.

Reklama

Minister proponuje by minimalne stawki w sprawach o eksmisję wyniosły 240 zł ( dziś 120 zł), pracowniczych, takich jak nawiązanie umowy o pracę, uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne oraz przywrócenie do pracy lub ustalenie sposobu ustania stosunku pracy -180 zł ( teraz 60 zł), świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego i zaopatrzenia emerytalnego – 180 zł ( dziś 60 zł). Przy skardze na bezczynności komornika stawka miałaby wynieść 120 zł ( obecnie 60 zł ).


Pozostało jeszcze 2% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.