Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Opłaca się łączyć sprawy

14.07.2015, 09:43; Aktualizacja: 14.07.2015, 19:36

Osoba, która przegrywa kilka połączonych spraw prowadzonych przez jednego prawnika, musi zwrócić koszty adwokackie oddzielnie od każdej z nich - wynika z uchwały Sądu Najwyższego.

Reklama

Problem ustalenia wysokości kosztów sądowych wynikł w sprawie o zadośćuczynienie wytoczonej przez rodziców i rodzeństwo Katarzyny P., śmiertelnej ofiary wypadku samochodowego. Sąd przyznał matce 80 tys. zł, a pozostałym członkom rodziny po 60 tys. zł., a jednocześnie uznał, że przysługuje im zwrot kosztów jednego pełnomocnika według minimalnej stawki adwokackiej.


Pozostało jeszcze 52% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.