Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Rzecznicy nie chcą adwokatów i radców przed Urzędem Patentowym

15.07.2015, 09:33; Aktualizacja: 15.07.2015, 09:53

Przyznanie radcom prawnym i adwokatom uprawnień do zastępowania stron w postępowaniach przed Urzędem Patentowym w sprawach dotyczących znaków towarowych, wykracza poza cele deregulacji – przekonuje Anna Korbela, prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w stanowisku, jakie przesłała do Senatu.

Reklama

Dziś trzy połączone senackie komisje rozpatrywać będą nowelizację ustaw regulujących warunki dostępu do wykonywania niektórych zawodów. Zmiany dotyczą m.in. tłumaczy przysięgłych, maklerów papierów wartościowych, czy właśnie rzeczników patentowych. W przypadku tego ostatniego zawodu rząd zaproponował nowelizację przepisów prawa własności przemysłowej, której istotą jest m.in. dopuszczenie adwokatów i radców prawnych – obok rzeczników patentowych – do pełnienia zastępstwa przed Urzędem Patentowym w sprawach rejestracji znaków towarowych. W ocenie prezes Korbeli nie ma ku temu uzasadnienia.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.