Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Sąd przyzwala na krytykowanie lekarzy w sieci

20.07.2015, 09:39; Aktualizacja: 20.07.2015, 09:58

Portal internetowy nie musi usuwać negatywnej dla lekarki opinii, bo tak jak sędzia jest osobą publiczną i musi być gotowa na to, że jej praca będzie oceniana - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.

Reklama

Pewna ginekolog zażądała od administratorów serwisu ZnanyLekarz.pl usunięcia wpisu, w którym pacjentka przestrzegała innych przed korzystaniem z jej usług. Narzekała m.in. na "brutalne" badanie ginekologiczne, duże opóźnienie, nieprofesjonalną obsługę, arogancję lekarki oraz złe podejście do pacjentów.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.