Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Sąd przyzwala na krytykowanie lekarzy w sieci

20.07.2015, 09:39; Aktualizacja: 20.07.2015, 09:58

Portal internetowy nie musi usuwać negatywnej dla lekarki opinii, bo tak jak sędzia jest osobą publiczną i musi być gotowa na to, że jej praca będzie oceniana - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.

Reklama

Pewna ginekolog zażądała od administratorów serwisu ZnanyLekarz.pl usunięcia wpisu, w którym pacjentka przestrzegała innych przed korzystaniem z jej usług. Narzekała m.in. na "brutalne" badanie ginekologiczne, duże opóźnienie, nieprofesjonalną obsługę, arogancję lekarki oraz złe podejście do pacjentów.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.