Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Pieniactwo przed sądem nie popłaca

27.07.2015, 07:49; Aktualizacja: 27.07.2015, 08:04

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że ten kto skarży korzystne dla siebie rozstrzygnięcie, nakazujące ponowne zbadanie dowodów, niepotrzebnie wydłuża postępowanie.

Reklama

Chodziło o przedsiębiorcę, któremu urząd kontroli skarbowej nakazał dopłacić PIT za 2006 r. Podatnik odwołał się do dyrektora izby skarbowej, a ten uchylił decyzję pierwszej instancji i nakazał przeprowadzenie jeszcze raz postępowania dowodowego. Mimo to mężczyzna zaskarżył tę decyzję. Uważał, że dyrektor powinien merytorycznie rozstrzygnąć jego sprawę, uchylić decyzję UKS i umorzyć postępowanie. Skoro tego nie zrobił, to naruszył przepisy o postępowaniu podatkowym.


Pozostało jeszcze 17% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.