Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Wygrane na płatnym portalu są opodatkowane

04.08.2015, 09:29; Aktualizacja: 04.08.2015, 09:36

Tylko nagrody uzyskane w ramach rywalizacji ogłoszonej na ogólnodostępnej stronie internetowej są objęte podatkowymi preferencjami – wynika z interpretacji dyrektora łódzkiej izby skarbowej.

Reklama

Pytanie zadał przedsiębiorca planujący założenie spółki kapitałowej, która miałaby zarabiać na sprzedaży abonamentu zapewniającego dostęp do portalu internetowego. Na portalu zaś byłyby organizowane konkursy na najatrakcyjniejsze profile jego użytkowniczek. Nagrody rzeczowe i pieniężne dla kobiet byłyby przyznawane co miesiąc. Aby oddać głos na profil jednej z pań, klient musiałby wykupić dostęp do wszystkich funkcjonalności portalu. W tym celu musiałby albo wysłać SMS, albo zapłacić określoną kwotę za pośrednictwem Dotpay. Każdy głos na daną użytkowniczkę oznaczałby, że otrzymywałaby ona 1 wirtualną monetę (równowartość 0,25 zł). Jeśli zgromadziłaby ich więcej niż 100, mogłaby wymienić je na prawdziwe pieniądze. To byłaby nagroda pocieszenia, gdyby nie udało się jej zwyciężyć w rywalizacji.


Pozostało jeszcze 44% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.