Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Wygrane na płatnym portalu są opodatkowane

04.08.2015, 09:29; Aktualizacja: 04.08.2015, 09:36

Tylko nagrody uzyskane w ramach rywalizacji ogłoszonej na ogólnodostępnej stronie internetowej są objęte podatkowymi preferencjami – wynika z interpretacji dyrektora łódzkiej izby skarbowej.

Reklama

Pytanie zadał przedsiębiorca planujący założenie spółki kapitałowej, która miałaby zarabiać na sprzedaży abonamentu zapewniającego dostęp do portalu internetowego. Na portalu zaś byłyby organizowane konkursy na najatrakcyjniejsze profile jego użytkowniczek. Nagrody rzeczowe i pieniężne dla kobiet byłyby przyznawane co miesiąc. Aby oddać głos na profil jednej z pań, klient musiałby wykupić dostęp do wszystkich funkcjonalności portalu. W tym celu musiałby albo wysłać SMS, albo zapłacić określoną kwotę za pośrednictwem Dotpay. Każdy głos na daną użytkowniczkę oznaczałby, że otrzymywałaby ona 1 wirtualną monetę (równowartość 0,25 zł). Jeśli zgromadziłaby ich więcej niż 100, mogłaby wymienić je na prawdziwe pieniądze. To byłaby nagroda pocieszenia, gdyby nie udało się jej zwyciężyć w rywalizacji.


Pozostało jeszcze 44% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.