Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Nie ma pieniędzy na poszerzenie obowiązków PAP

05.08.2015, 07:15; Aktualizacja: 05.08.2015, 07:21

Polska Agencja Prasowa ma obowiązek upowszechniać stanowiska Sejmu, Senatu, prezydenta i Rady Ministrów. W ocenie prof. dr hab. Małgorzaty Gersdorf, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, wypada jednak poszerzyć zakres obowiązków agencji. Tak, by PAP była również zobligowana do prezentowania stanowisk Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Konstytucyjnego - informuje DGP.

Reklama

Prof. Gersdorf przesłała w tej sprawie pismo do ministra skarbu. Dokument został złożony w ramach konsultacji projektu nowelizacji ustawy o PAP, do których – jak podkreśliła to prof. Gersdorf – Sąd Najwyższy nie został zaproszony i uwagi przesłał z własnej inicjatywy.


Pozostało jeszcze 40% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.