Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Ulgę mieszkaniową można dostać w spadku

07.08.2015, 07:54; Aktualizacja: 07.08.2015, 08:21

Prawo do ulgi mieszkaniowej podlega dziedziczeniu. I nie ma znaczenia, że podatnik nie spełnił wszystkich ustawowych warunków, by z niej skorzystać. Ważne, że zrobią to za niego następcy prawni – orzeł WSA w Warszawie.

Reklama

Chodziło o mężczyznę, który pieniądze ze sprzedaży mieszkania postanowił przeznaczyć na zakup – na raty – nowego lokalu. Gdyby tego nie zrobił, musiałby zapłacić PIT (do zbycia nieruchomości doszło przed upływem pięciu lat od jej nabycia). Zakup lokum pozwalał mu jednak skorzystać z ulgi (art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT), na podstawie której przychód przeznaczony na własne cele mieszkaniowe jest zwolniony z podatku.


Pozostało jeszcze 49% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.