Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Cofnięcie pozwu nie zawsze oznacza przegraną

13.08.2015, 09:54; Aktualizacja: 13.08.2015, 10:01

Cofnięcie pozwu jest zasadniczo równoznaczne z przegraniem sporu. Chyba że zostało podyktowane spełnieniem przez pozwanego – w toku postępowania – świadczenia, o jakie miał toczyć się spór. W takiej sytuacji powodowi również należy się od pozwanego zwrot kosztów procesu – Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Reklama

Rozpoznawał on sprawę z powództwa gminy W., która wniosła o zasądzenie od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością kwoty 9,8 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami i kosztami procesu. W uzasadnieniu pozwu podano, że wobec wygaśnięcia łączącej strony umowy dzierżawy spółka korzysta bez tytułu prawnego z nieruchomości należącej do gminy. A to oznacza, że zobowiązana jest do uiszczania wynagrodzenia, od czego się jednak uchyla.


Pozostało jeszcze 53% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.