Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Cofnięcie pozwu nie zawsze oznacza przegraną

13.08.2015, 09:54; Aktualizacja: 13.08.2015, 10:01

Cofnięcie pozwu jest zasadniczo równoznaczne z przegraniem sporu. Chyba że zostało podyktowane spełnieniem przez pozwanego – w toku postępowania – świadczenia, o jakie miał toczyć się spór. W takiej sytuacji powodowi również należy się od pozwanego zwrot kosztów procesu – Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Reklama

Rozpoznawał on sprawę z powództwa gminy W., która wniosła o zasądzenie od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością kwoty 9,8 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami i kosztami procesu. W uzasadnieniu pozwu podano, że wobec wygaśnięcia łączącej strony umowy dzierżawy spółka korzysta bez tytułu prawnego z nieruchomości należącej do gminy. A to oznacza, że zobowiązana jest do uiszczania wynagrodzenia, od czego się jednak uchyla.


Pozostało jeszcze 53% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.