Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Niższe wymagania dla kandydatów na dyrektora IWS

14.08.2015, 07:34; Aktualizacja: 14.08.2015, 07:58

To już drugie podejście do wyboru dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. W międzyczasie obniżono też wymagania dla kandydatów - donosi DGP.

Reklama

Do konkursu na dyrektora IWS zgłoszono trzy kandydatury. Jednak w odróżnieniu od unieważnionego 27 marca poprzedniego postępowania, tym razem komisja nie zdradza personaliów kandydatów – by chronić ich prywatność. Gazeta donosi, że do konkursu przystąpią na pewno prof. Maria Rogacka-Rzewnicka z UW oraz prof. Roman Trzaskowski. Kim jest ostatnia osoba? Nie wiadomo.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.