Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Zarabianie na nieszczęściu dziecka

18.08.2015, 10:02; Aktualizacja: 18.08.2015, 12:43

Nie ma żadnej kontroli nad wysokością prowizji pobieranych przez kancelarie odszkodowawcze w sprawach osób małoletnich.

Reklama

Jak pisze "Rzeczpospolita", prowizje takich firm wahają się średnio od 25 do 30 proc. plus 23 proc. VAT za uzyskanie przysługującego dziecku odszkodowania. Zdaniem profesjonalnych prawników jest to nieetyczne, gdyż nie odzwierciedla nakładu pracy pełnomocnika. Często ogranicza się ona bowiem do przesłania dokumentacji medycznej uzyskanej od poszkodowanego i sporządzenia kilku pism według wzoru. Co więcej, bardzo rzadko przedkładana jest zgoda sądu opiekuńczego.


Pozostało jeszcze 18% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.