Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Luka w prawie o fotoradarach

19.08.2015, 10:02; Aktualizacja: 19.08.2015, 10:13

Po podpisaniu ustawy przez prezydenta straż miejska nie będzie mogła używać fotoradarów. Nie wiadomo, czy sprawy niezałatwione przed 1 stycznia zostaną umorzone.

Reklama

Mimo .że pierwszy projekt ustawy wpłynął do Sejmu jeszcze w kwietniu 2013 r., posłom nie udało się usunąć wszystkich wątpliwości. Przyjęta przez Sejm ustawa w ogóle nie zawierała przepisów przejściowych, które mówiłyby jak postępować ze sprawami wszczętymi, ale niezakończonymi przed zmianą przepisów. Luki próbowali usunąć senatorowie i zaakceptowali poprawkę, zgodnie z którą niezakończone postępowania prowadzi się dalej na dotychczasowych zasadach.


Pozostało jeszcze 40% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.