Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Boom na rynku komorniczym

25.08.2015, 09:45; Aktualizacja: 25.08.2015, 09:52

W ciągu roku liczba spraw o egzekucję zwiększyła się o blisko 30 proc. W I półroczu tego roku do komorników wpłynęło aż 3,4 mln spraw.

Reklama

W ubiegłym roku w tym samym okresie liczba takich spraw wyniosła 2,6 mln. Trend wzrostowy utrzymuje się już od kilku lat, m.in. z powodu większego obrotu gospodarczego, większą ilością spraw w sądach, opóźnień w płatnościach oraz działalności e-sądu. Zdaniem wiceministra Jerzego Kozdronia tegoroczny wzrost można także powiązać z ograniczeniami dotyczącymi działalności tzw. hurtowni komorniczych.


Pozostało jeszcze 34% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.