Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: W Polsce panuje kultura likwidacji

04.09.2015, 09:17; Aktualizacja: 04.09.2015, 09:33

Atlantic, jedna z najbardziej znanych polskich firm odzieżowych zostanie zlikwidowana. Sąd uznał, że lepiej będzie ją zamknąć niż zrestrukturyzować.

Reklama

Właściciel Atlantica liczył, że sąd zgodzi się na upadłość układową. To by pozwoliło na uratowanie biznesu. Sąd uznał jednak, że szansa na wyprowadzenie firmy na prostą jest zbyt mała. Orzekł więc, że właściwsza będzie upadłość likwidacyjna. Jak stwierdziła sędzia, uzasadniając decyzję, opieranie się przez przedsiębiorcę w dużej mierze na założeniu, że w poprawie sytuacji finansowej pomoże nowa kolekcja odzieży, jest zbyt brawurowe.


Pozostało jeszcze 39% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.