Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Sędziowskie kilometrówki budzą wątpliwości

10.09.2015, 09:02; Aktualizacja: 10.09.2015, 10:12

Sędziowie SN mają wątpliwości, czy przedstawiciele Temidy, którzy uzyskali zgodę prezesa sądu na zamieszkiwanie w innej miejscowości niż siedziba sądu oraz na korzystanie z prywatnego samochodu podczas przejazdów do pracy, mogą dochodzić wyrównania zwrotu całości kosztów odbytych podróży. 

Reklama

Chodzi o tzw. kilometrówki ustalone poniżej maksymalnych ryczałtów służbowych, czyli 83 gr. Do 1 stycznia 2015 roku stawki różniły się w zależności od tego, w jakim okręgu sędzia pełnił służbę. Radomscy sędziowie poczuli się pokrzywdzeni. Za każdy kilometr z domu do pracy dostawali bowiem po 41 gr. Ich zdaniem na terenie Polski nie ma tak dużych różnic w cenach paliw, które uzasadniałyby różnicowanie stawek. Dlatego domagali się zwrotu od 20 tys. do 50 tys. w zależności od miejsca zamieszkania.


Pozostało jeszcze 8% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.