Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sieciówka przegrywa spór o wygląd torebki

16.09.2015, 07:53; Aktualizacja: 16.09.2015, 09:49

Sąd Unii Europejskiej orzekał w sprawie z powództwa H&M przeciwko Urzędowi Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego. Chodziło o wzór torebki YSL, który zdaniem H&M był na tyle podobny do  ich produktu, że klienci mogą się pomylić. Sąd stwierdził jednak, że różnice między produktami były na tyle istotne, iż OHIM słusznie uczynił, odmawiając unieważnienia prawa do wzoru zgłoszonego przez YSL.

Reklama

Aby zarejestrować wzór np. torebki, musi wywierać ona inne wrażenie na potencjalnych klientach niż inna, podlegająca już ochronie. Różnice ma dostrzegać poinformowany użytkownik. I tu się narodził spór między H&M a YSL. Sieciówka uznała, że produkt konkurencji jest zbyt podobny do wcześniej zarejestrowanego wzoru H&M.


Pozostało jeszcze 44% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.