Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sieciówka przegrywa spór o wygląd torebki

16.09.2015, 07:53; Aktualizacja: 16.09.2015, 09:49

Sąd Unii Europejskiej orzekał w sprawie z powództwa H&M przeciwko Urzędowi Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego. Chodziło o wzór torebki YSL, który zdaniem H&M był na tyle podobny do  ich produktu, że klienci mogą się pomylić. Sąd stwierdził jednak, że różnice między produktami były na tyle istotne, iż OHIM słusznie uczynił, odmawiając unieważnienia prawa do wzoru zgłoszonego przez YSL.

Reklama

Aby zarejestrować wzór np. torebki, musi wywierać ona inne wrażenie na potencjalnych klientach niż inna, podlegająca już ochronie. Różnice ma dostrzegać poinformowany użytkownik. I tu się narodził spór między H&M a YSL. Sieciówka uznała, że produkt konkurencji jest zbyt podobny do wcześniej zarejestrowanego wzoru H&M.


Pozostało jeszcze 44% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.