Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: TK wciąż nie ujawnia kwot wynagrodzeń na umowach

28.09.2015, 09:22; Aktualizacja: 28.09.2015, 09:37

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie będzie musiał ponownie rozstrzygnąć spór między prezesem Trybunału Konstytucyjnego a stowarzyszeniem Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Źródłem konfliktu stały się umowy o dzieło i zlecenia zawierane przez organ.

Reklama

Sieć poprosiła w kwietniu 2014 r. o udostępnienie ich treści. Prezes TK ujawnił skany dokumentów, ale zaczernił kwoty wynagrodzeń w umowach z osobami fizycznymi, które nie były funkcjonariuszami publicznymi. Choć przekonywał, że prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej – jak wynika z art. 5 ustawy o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 782) – nie wydał jednak wymaganej w tym przypadku decyzji administracyjnej, lecz odpowiedział zwykłym pismem.


Pozostało jeszcze 42% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.