Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: TK nie zajmie się przepisami, według których procedował

05.10.2015, 08:45; Aktualizacja: 05.10.2015, 09:03

TK umorzył właśnie postępowania, w których Sąd Okręgowy w Warszawie pytał, czy ustawa o Trybunale Konstytucyjnym nie narusza ustawy zasadniczej.

Reklama

Sprawa była o tyle interesująca, że stołeczny sąd zdecydował się przesłać do Trybunału Konstytucyjnego pytania prawne bez uzasadnienia. I zrobił to z premedytacją. W piśmie do trybunału zakwestionował bowiem właśnie ten przepis ustawy o TK, który nakłada na sąd taki obowiązek (art. 32 ust. 1 pkt 4).


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.