Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Nie dostał zasiłku, bo chciał wpuścić tylko jednego urzędnika

15.10.2015, 09:34; Aktualizacja: 15.10.2015, 10:11

Prośba, aby wywiad środowiskowy przeprowadził tylko jeden pracownik socjalny, a nie wszyscy, którzy przybyli na miejsce, nie oznacza odmowy współpracy.

Reklama

Prezydent miasta odmówił przyznania Z.S. wnioskowanej pomocy finansowej. Jako przyczynę decyzji podał, że Z.S. odmówił współpracy z pracownikami miejskiego ośrodka pomocy społecznej. Zainteresowany decyzję zaskarżył do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Przedstawiając w niej trochę odmienny przebieg wydarzeń. Wskazał, że gdy pod jego drzwi zapukało dwóch pracowników MOPS, poprosił, aby wywiad przeprowadził tylko jeden z nich. Argumentował, że stan zdrowia jego żony jest bardzo zły i każda niezapowiedziana wizyta wywołuje u niej silne zdenerwowanie.


Pozostało jeszcze 28% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.