Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RZ: Nie dostał zasiłku, bo chciał wpuścić tylko jednego urzędnika

15.10.2015, 09:34; Aktualizacja: 15.10.2015, 10:11

Prośba, aby wywiad środowiskowy przeprowadził tylko jeden pracownik socjalny, a nie wszyscy, którzy przybyli na miejsce, nie oznacza odmowy współpracy.

Reklama

Prezydent miasta odmówił przyznania Z.S. wnioskowanej pomocy finansowej. Jako przyczynę decyzji podał, że Z.S. odmówił współpracy z pracownikami miejskiego ośrodka pomocy społecznej. Zainteresowany decyzję zaskarżył do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Przedstawiając w niej trochę odmienny przebieg wydarzeń. Wskazał, że gdy pod jego drzwi zapukało dwóch pracowników MOPS, poprosił, aby wywiad przeprowadził tylko jeden z nich. Argumentował, że stan zdrowia jego żony jest bardzo zły i każda niezapowiedziana wizyta wywołuje u niej silne zdenerwowanie.


Pozostało jeszcze 28% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.