Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sędziowie bez ziemi

19.10.2015, 09:31; Aktualizacja: 19.10.2015, 09:44

Sąd Najwyższy uchylił decyzje ministra sprawiedliwości o przeniesieniu sędziów Sądu Rejonowego w Strzyżowie do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. I powstał problem: sędziowie ci nie mają gdzie wrócić. Ich macierzysta jednostka bowiem nie istnieje. Jest teraz wydziałem zamiejscowym SR w Rzeszowie. W tej sytuacji sędziowie uznali, że nie pozostało im nic innego, jak zwrócić się do ministra sprawiedliwości o przeniesienie w stan spoczynku - donosi DGP.

Reklama

Cała ta sytuacja to pokłosie tzw. reformy Gowina, czyli przekształcenia z dniem 1 stycznia 2013 r. 79 mniejszych sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Wśród tych przekształcanych znalazł się również SR w Strzyżowie.


Pozostało jeszcze 56% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.