Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sędziowie bez ziemi

19.10.2015, 09:31; Aktualizacja: 19.10.2015, 09:44

Sąd Najwyższy uchylił decyzje ministra sprawiedliwości o przeniesieniu sędziów Sądu Rejonowego w Strzyżowie do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. I powstał problem: sędziowie ci nie mają gdzie wrócić. Ich macierzysta jednostka bowiem nie istnieje. Jest teraz wydziałem zamiejscowym SR w Rzeszowie. W tej sytuacji sędziowie uznali, że nie pozostało im nic innego, jak zwrócić się do ministra sprawiedliwości o przeniesienie w stan spoczynku - donosi DGP.

Reklama

Cała ta sytuacja to pokłosie tzw. reformy Gowina, czyli przekształcenia z dniem 1 stycznia 2013 r. 79 mniejszych sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Wśród tych przekształcanych znalazł się również SR w Strzyżowie.


Pozostało jeszcze 56% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.