Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Pacjenci dowiedzą się, kto najlepiej leczy bezpłodność

23.10.2015, 09:42; Aktualizacja: 23.10.2015, 09:51

Resort zdrowia musi udostępniać informację o skuteczności poszczególnych ośrodków realizujących program in vitro - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Reklama

Stowarzyszenie na rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian” od ponad roku nie mogło się doprosić od resortu zdrowia informacji na temat tego, jaką skuteczność w leczeniu mają poszczególne kliniki włączone do rządowego programu in vitro, który jest realizowany od 2013 r. Organizacja podkreślała, że dane są istotne, bowiem każdej parze zakwalifikowanej do programu przysługują tylko trzy cykle zapłodnienia pozaustrojowego, a ich liczba nie wzrasta, gdy procedura się nie powiedzie. Tymczasem ministerstwo udostępniło tylko dane o średniej skuteczności wszystkich klinik.


Pozostało jeszcze 40% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.