Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Nowego prokuratora generalnego może już nie być

28.10.2015, 06:49; Aktualizacja: 28.10.2015, 06:59

Wbrew doniesieniom medialnym prezydent Andrzej Duda ma czas na wybór następcy Andrzeja Seremeta nie do grudnia, lecz do marca. Jednak w tym czasie może dojść – zgodnie z zapowiedziami PiS – do zmiany ustawy o prokuraturze i do ponownej unii personalnej prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Przy takim scenariuszu prezydent w ogóle nie będzie musiał dokonywać wyboru PG - donosi DGP.

Reklama

Prezydent zgodnie z przepisami powołuje nowego szefa prokuratury nie później niż w ciągu trzech miesięcy przed upływem kadencji PG. Jak podkreśla w rozmowie z gazetą prokurator Małgorzata Bednarek, szefowa stowarzyszenia Ad Vocem, kluczowe znaczenie ma sformułowanie „nie później niż w ciągu trzech miesięcy przed upływem kadencji PG”. Oznacza ono, że prezydent ma czas na podjęcie decyzji do marca.


Pozostało jeszcze 45% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.