Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Nowego prokuratora generalnego może już nie być

28.10.2015, 06:49; Aktualizacja: 28.10.2015, 06:59

Wbrew doniesieniom medialnym prezydent Andrzej Duda ma czas na wybór następcy Andrzeja Seremeta nie do grudnia, lecz do marca. Jednak w tym czasie może dojść – zgodnie z zapowiedziami PiS – do zmiany ustawy o prokuraturze i do ponownej unii personalnej prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Przy takim scenariuszu prezydent w ogóle nie będzie musiał dokonywać wyboru PG - donosi DGP.

Reklama

Prezydent zgodnie z przepisami powołuje nowego szefa prokuratury nie później niż w ciągu trzech miesięcy przed upływem kadencji PG. Jak podkreśla w rozmowie z gazetą prokurator Małgorzata Bednarek, szefowa stowarzyszenia Ad Vocem, kluczowe znaczenie ma sformułowanie „nie później niż w ciągu trzech miesięcy przed upływem kadencji PG”. Oznacza ono, że prezydent ma czas na podjęcie decyzji do marca.


Pozostało jeszcze 45% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.