Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sędzia nie może ingerować w wysokość składek

02.11.2015, 09:25; Aktualizacja: 02.11.2015, 09:34

Składy orzekające nie mogą wykraczać poza decyzję organu, z której wynika, że pracownik nie podlegał ubezpieczeniu - uznał SN.

Reklama

Ubezpieczona pracowała w urzędzie skarbowym jako pracownik biurowy oraz w firmie jako referent administracyjno-księgowy. 16 lipca 2012 r. zawarła umowę o pracę na czas nieokreślony z inną firmą w pełnym wymiarze czasu pracy z wynagrodzeniem w kwocie 1,5 tys. zł na stanowisku kierownika ds. handlowych i administracji. Aneksem z 1 września 2012 r. do umowy strony zmieniły wysokość wynagrodzenia kobiety – wzrosło z 1,5 tys. do 4,2 tys. zł. Od 7 października 2012 r. ubezpieczona stała się niezdolna do pracy z powodu choroby przypadającej w okresie ciąży, przy czym, jak wynika z akt sprawy, żyła w związku partnerskim z właścicielem firmy.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.