Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Sędzia nie może ingerować w wysokość składek

02.11.2015, 09:25; Aktualizacja: 02.11.2015, 09:34

Składy orzekające nie mogą wykraczać poza decyzję organu, z której wynika, że pracownik nie podlegał ubezpieczeniu - uznał SN.

Reklama

Ubezpieczona pracowała w urzędzie skarbowym jako pracownik biurowy oraz w firmie jako referent administracyjno-księgowy. 16 lipca 2012 r. zawarła umowę o pracę na czas nieokreślony z inną firmą w pełnym wymiarze czasu pracy z wynagrodzeniem w kwocie 1,5 tys. zł na stanowisku kierownika ds. handlowych i administracji. Aneksem z 1 września 2012 r. do umowy strony zmieniły wysokość wynagrodzenia kobiety – wzrosło z 1,5 tys. do 4,2 tys. zł. Od 7 października 2012 r. ubezpieczona stała się niezdolna do pracy z powodu choroby przypadającej w okresie ciąży, przy czym, jak wynika z akt sprawy, żyła w związku partnerskim z właścicielem firmy.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.