Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: TK nie ograniczy uboju rytualnego

13.11.2015, 08:23; Aktualizacja: 13.11.2015, 08:50

Trybunał Konstytucyjny nie rozpatrzy wniosku rzecznika praw obywatelskich o zbadanie przepisów dotyczących uboju rytualnego. Ten chciał, aby TK wprost rozstrzygnął, czy powinien on być dopuszczalny także, gdy mięso przeznaczone jest na eksport.

Reklama

 TK umorzył postępowanie zainicjowane wnioskiem rzecznika. W uzasadnieniu podkreślił, że – uwzględniając skutki wyroku z grudnia 2014 r. – aktualnie obowiązująca norma prawna zakazuje uśmiercania zwierząt kręgowych bez uprzedniego pozbawienia świadomości, chyba że uboju dokona osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje. I nie ma tu znaczenia, na czyje potrzeby w taki sposób pozyskuje się mięso.


Pozostało jeszcze 19% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.