Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: CBA nie musi ujawniać informacji o narzędziach inwigilacji

17.11.2015, 09:25; Aktualizacja: 17.11.2015, 09:31

Upublicznienie metod i instrumentów stosowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne grozi bezpieczeństwu i interesom kraju - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Reklama

Wniosek skierowała w kwietniu 2015 r. do CBA Fundacja Panoptykon. Pytała służbę m.in. o narzędzia wykorzystywane do przeszukiwania internetu pod kątem kluczowych słów czy analizy treści na portalach społecznościowych. Drążyła także temat wykorzystywania dronów i narzędzi służących do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych samochodów na podstawie obrazu z monitoringu wizyjnego. Powołała się na ustawę o dostępie do informacji publicznej. Szef CBA odmówił ich udostępnienia.


Pozostało jeszcze 23% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.