Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Zarobił 170 zł, ale do budżetu będzie musiał oddać 1 mln 400 tys. zł

02.12.2015, 09:14; Aktualizacja: 02.12.2015, 09:28

Student, który zarejestrował działalność gospodarczą, ale powierzył jej prowadzenie koledze, będzie musiał sam zapłacić podatek z wystawionych faktur – wynika z wyroku NSA.

Reklama

Sprawa dotyczyła studenta spod Olsztyna. Ledwo rozpoczął studia, gdy za namową kolegi założył działalność, ale to jemu powierzył prowadzenie firmy. Kolega wyjaśnił mu, że będzie wystawiał faktury. Student miał za firmowanie działalności dostawać 2 tys. zł miesięcznie. Zgodził się na to. Głównym przedmiotem działalności miały być usługi internetowe. Kłopoty się zaczęły, gdy organy podatkowe wpadły na trop przestępstwa karuzelowego. Okazało się, że student jest jedną z wielu osób zamieszanych w przestępczy proceder. Jego firma wystawiła w ciągu niecałego roku 189 faktur za usługi informatyczne o łącznej wartości brutto 7 mln 650 tys. zł. Podatek należny wykazany na fakturach wynosił 1,4 mln zł, ale nigdy nie trafił do budżetu.


Pozostało jeszcze 43% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.