Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

GW: Adwokat "Krystka" przeszedł na drugą stronę barykady

16.12.2015, 14:15; Aktualizacja: 16.12.2015, 15:43

Trójmiejski prawnik Nicholas Cieslewicz do sierpnia bronił Krystiana W. pseudonim "Krystek", oskarżonego o uprawianie seksu z nieletnimi,  a od września jest pełnomocnikiem Armena T., którego córka po spotkaniu z "łowcą" rzuciła się pod pociąg - informuje Gazeta Wyborcza.

Reklama

Zgodnie z par. 22 kodeksu etyki adwokackiej adwokatowi "nie wolno podjąć się prowadzenia sprawy ani udzielić pomocy prawnej, jeżeli udzielił wcześniej pomocy prawnej stronie przeciwnej w tej samej sprawie lub sprawie z nią związanej". Paragraf 46 kodeksu dopowiada, że adwokat "nie może reprezentować klientów, których interesy są sprzeczne, nawet gdyby ci klienci się na to zgodzili".


Pozostało jeszcze 58% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.