Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Prezydent ujawnił akty łaski

21.12.2015, 09:15; Aktualizacja: 21.12.2015, 09:25

Fundacja ePaństwo zwróciła się o udostępnienie dokumentów związanych ze stosowaniem ułaskawień przez prezydenta Andrzeja Dudę. Impulsem stała się sprawa zastosowania prawa łaski wobec byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Prezydent ujawnił dokumenty poddane anonimizacji - informuje DGP.

Reklama

Prezes Fundacji ePaństwo Daniel Macyszyn poinformował, że Kancelaria Prezydenta RP odpowiedziała na wniosek fundacji o udostępnienie postanowień o zastosowaniu lub niezastosowaniu prawa łaski w okresie 17 października – 17 listopada 2015 r. - W tym okresie prezydent wydał sześć postanowień. W czterech postanowił nie zastosować prawa łaski wobec 21 ubiegających się o to osób. W dwóch z nich prezydent ułaskawił siedem osób – dodał Macyszyn w rozmowie z gazetą.


Pozostało jeszcze 56% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.