Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

DGP: Prezydent ujawnił akty łaski

21.12.2015, 09:15; Aktualizacja: 21.12.2015, 09:25

Fundacja ePaństwo zwróciła się o udostępnienie dokumentów związanych ze stosowaniem ułaskawień przez prezydenta Andrzeja Dudę. Impulsem stała się sprawa zastosowania prawa łaski wobec byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Prezydent ujawnił dokumenty poddane anonimizacji - informuje DGP.

Reklama

Prezes Fundacji ePaństwo Daniel Macyszyn poinformował, że Kancelaria Prezydenta RP odpowiedziała na wniosek fundacji o udostępnienie postanowień o zastosowaniu lub niezastosowaniu prawa łaski w okresie 17 października – 17 listopada 2015 r. - W tym okresie prezydent wydał sześć postanowień. W czterech postanowił nie zastosować prawa łaski wobec 21 ubiegających się o to osób. W dwóch z nich prezydent ułaskawił siedem osób – dodał Macyszyn w rozmowie z gazetą.


Pozostało jeszcze 56% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.